PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811694}

Ballada o Busterze Scruggsie

The Ballad of Buster Scruggs
7,0 38 718
ocen
7,0 10 1 38718
6,7 41
ocen krytyków
Ballada o Busterze Scruggsie
powrót do forum filmu Ballada o Busterze Scruggsie

Na początku - warto zdementować: Ballada o Busterze Scruggsie NIGDY nie miała być serialem. Były to tylko domysły dziennikarzy. Sami Coenowie od dekad planowali zrobić po prostu antologię nowel filmowych i tyle. Jak sami przyznają w wywiadach - nigdy nie czuli się dobrze w formule serialowej.
A sama antologia - jak można było się domyślać po takiej formie - jest dość nierówna. Rewelacyjny formalnie, acz płaski początek, poruszający do szpiku "Meal Ticket", oszałamiający pod względem zdjęć krajobrazu "All Gold Canyon" ze świetną rolą Waitsa, romans na dzikim zachodzie z Zoe Kazan, który niestety nie sprawdza się w krótkiej formie - mamy zwyczajnie za mało czasu, aby się zaangażować, ale myślę, że z tego pomysłu mogłoby powstać poruszające, epickie kino rodem z Przeminęło z wiatrem. I tak dalej i tak dalej. Jest to film, którego oglądanie sprawiło mi sporą przyjemność, ale jednocześnie wiem, że Coenów stać na znacznie więcej. Niemniej, to kolejny udany film w ich twórczości.
Pełna recenzja:
https://www.youtube.com/watch?v=16SqWefA0Jw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones